Unikátní technologie cirkulace vzduchu

Naše solná jeskyně je unikátní svojí stavbou a technologií cirkulace vzduchu. Ke stavbě stěn bylo použito celkem 22 tun soli, ze kterých se lisovaly solné cihly. Bez jakýchkoliv příměsí, pod velkým tlakem z rozdrcených krystalů mořské soli Mrtvého moře. Místo cementové malty byla použita solná malta s malými krystaly soli.

Stěny jeskyně jsou porézní a díky tomu průchozí pro vzduch. Jsou odsazené od stěn místnosti a za ně je vháněn čerstvý vzduch, ten prochází do jeskyně. Průchodem skrz solné stěny se vzduch nasycuje mikročásticemi soli, minerály a látkami obsaženými v mořské soli.

Základní vstupné: 150 Kč
Zvýhodněné vstupné a ceny permanentek naleznete v ceníku.

45 minut v solné jeskyni jako 2–3 dny u moře

Tato technologie zajišťuje uvnitř naší solné jeskyně vysokou koncentraci mořského vzduchu, který je cítit ihned při vstupu. Díky tomu se během 3/4 hodiny nadýcháte takového množství minerálů a soli, jako při 2 –3 dnech strávených u moře.

Dochází zde ke vdechování mikroelementů, které působí blahodárně na dýchací cesty, usnadňují odkašlávání a současně se vstřebávají do krevního oběhu. Během procedury také dochází k pozitivnímu ovlivňování kůže, na níž se usazuje mikrofilm soli. Nesmíme ani zapomínat na příznivý vliv záporné ionizace na lidský organismus.
Další účinky pobytu v solné jeskyni na lidský organismus

Mikročástice obsahují minerály a stopové prvky, které jsou nezbytné pro správnou činnost lidského organismu. Je to především hořčík, vápník, draslík, sodík, brom, jód, selen a další prvky. Všechny tyto složky jsou nevyhnutelné pro správnou činnost organismu.

Jak se obléci na pobyt v solné jeskyni

V naší solné jeskyni je udržovaná teplota mezi 21°–23° Celsia. Do solné jeskyně se chodí v běžném oblečení, nejlépe ve volných kalhotách a triku. Sůl a minerální látky se tak dostanou k celému tělu. Do uzamykatelných skříněk si odložíte mobilní telefony a jemnou elektroniku, na boty si navléknete jednorázové návleky, případně si obléknete vlastní silné světlé ponožky.