Reference

Jsem důchodce, navštěvuji Solnou jeskyni v Kobylí pravidelně, využil jsem zvýhodněné permanentky 76 / 1 vstup. Pobyt v jeskyni mi pomáhá na moje potíže se srdcem, zlepšilo se mi dýchání i vysoký krevní tlak. Jaroslav M.

Při jednom z vyšetření Magdalence zjistili oboustranný zánět dutin a oušek. Odeslali nás do ambulance ORL, kde jsme se měli domluvit na dalším postupu, hrozila nám operace dutin.

Paní doktorka nám navrhla, abychom začali navštěvovat solnou jeskyni a to velmi intenzivně. Nejprve jsem nechápala, že by solná jeskyně mohly mít takové účinky a tvářila jsem se na to poněkud skepticky…

Začali jsme tedy s návštěvami a první měsíc jsme chodily každý druhý den. Hned asi po třetí návštěvě se Magdalence spustila velká rýma, která nás provázela snad 14 dnů. Další měsíc jsme chodili asi 2–3 × do týdne. Po 3 měsících se dělaly kontrolní vyšetření a všechny dutiny, i ouška se výrazně zlepšily. Paní doktorka má prý s pravidelným používáním solné jeskyně dobré zkušenosti a nám se to jen potvrdilo. J.L.

Mám pokročilé stádium lupénky. Solnou jeskyni v Kobylí navštěvuji dvakrát až třikrát v týdnu. V jeskyni jsem si koupila sůl z mrtvého moře, ze které si dělám zábaly ve dnech, kdy nejsem v solné jeskyně. Příznaky lupénky rapidně ustoupily. Zpočátku jsem tomu nevěřila, ale solná jeskyně v Kobylí mi opravdu moc pomohla. Díky. Všem můžu doporučit. L. M.